Mercedes akcesoria Keratynowe prostowanie włosów Miniboksy reklamowe Agencja detektywistyczna Orkisz

REKLAMA

 
?| branże A- B- C- D- E- F- G- H- I- J- K- L- M- N- O- P- R- S- T- U- V- W- X- Y- Z- Ż

Jeśli widzisz jakieś błędy, napisz: naursynowie@naursynowie.pl

Depilacja laserowa i najczęściej zadawane pytania na jej temat

Depilacja laserowa to aktualnie najskuteczniejszy sposób pozbywania się niechcianego owłosienia. Nic więc dziwnego, że na jego temat wiele osób zadaje całą masę pytań. Oto trzy z najczęściej powtarzanych wraz z odpowiedziami, na podstawie których łatwiej będzie się zdecydować na taki zabieg, oraz właściwie do niego przygotować.

Czy depilacja laserowa boli?

Ból i jego natężenie to odczucie bardzo subiektywne, które trudno porównać z tym, czego doświadczają inni ludzie. Ból podczas zabiegu depilacji laserowej zależy od kilku rzeczy, mianowicie depilowanych okolic, osobistej wrażliwości na ból danej osoby, czy użytych środków przeciwbólowych takich jak krem znieczulający, czy zimne okłady na skórę.

Nogi i ręce, czyli najczęściej depilowane fragmenty ciała, nie należą na szczęście do miejsc, w których depilacja ta jest najbardziej odczuwalna. Za szczególnie wrażliwe partie ciała uważa się zwykle górną wargę czy pachy. Depilacja laserowa bikini także bywa przez niektóre kobiety określana jako silnie niekomfortowa. Prawda jest jednak taka, że odczucia te, tak samo jak opinie na temat bolesności zabiegów depilacji laserowej, bardzo się różnią.

Czy trzeba wykonywać całą serię zabiegów?

Profesjonalna depilacja laserowa Warszawa to zawsze seria zabiegów, która jest dokładnie omawiana i planowana jeszcze przed rozpoczęciem pierwszego podejścia. Ilość zabiegów, które zaleca się wykonać w konkretnym przypadku, zależy od różnych czynników takich jak depilowane okolice, problemy hormonalne danej osoby, lub efekty widoczne po kilku sesjach. To kiedy pojawią się pierwsze takie efekty, to kwestia bardzo indywidualna. Zdarzały się sporadyczne przypadki, w których poprawa była widoczna już po dwóch zabiegach, jednak zwykle satysfakcjonujące wyniki uzyskuje się po pięciu lub sześciu spotkaniach.

Żeby depilacja laserowa była efektywna, należy wykonać całą serię zaplanowanych zabiegów. Pominięcie kilku z nich ma zawsze jeden skutek – włosy odrastają i choć czasem rzeczywiście jest ich mniej, efekty wcale nie są zadowalające. Zdarza się, że nawet po skończonej pełnej sesji zabiegów, potrzebne są sporadyczne zabiegi przypominające, które utrwalają efekt.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Przed zabiegiem depilacji laserowej przede wszystkim należy zapoznać się ze wszystkimi przeciwwskazaniami do jego wykonania. Miejsc, które mają zostać poddane zabiegowi, nie wolno depilować, ani w żaden sposób pozbawiać owłosienia wyrywając je wraz z cebulkami. Włosy mogą być w tym miejscu jedynie golone za pomocą maszynki. Przed zabiegiem nie wolno się także opalać, ponieważ ciemniejszy odcień skóry może źle wpływać na przebieg zabiegu.

W dzień planowanego zabiegu depilacji laserowej warto zadbać o to, aby skóra w depilowanych obszarach była czysta i nieposmarowana żadnym kremem, ani innymi kosmetykami pielęgnacyjnymi. Gdy są to okolice pach, przed zabiegiem należy zmyć użyty wcześniej dezodorant. Gdy depiluje się okolice twarzy, konieczne jest zmycie makijażu.
 

Artykuł dodał użytkownik: naursynowie.pl

FIRMY POWIĄZANE Z ARTYKUŁEM

Nie znaleziono firm powiązanych z tym artykułem.Prace techniczne
Szanowni Państwo
Z powodu trwających prac technicznych możliwość logowania i rejestracji konta została chwilowo wstrzymana.
Bardzo przepraszamy za utrudnienia.