Mercedes akcesoria Keratynowe prostowanie włosów Miniboksy reklamowe

REKLAMA

 
?| branże A- B- C- D- E- F- G- H- I- J- K- L- M- N- O- P- R- S- T- U- V- W- X- Y- Z- Ż

Jeśli widzisz jakieś błędy, napisz: naursynowie@naursynowie.pl

Pograjmy w tenisa na Ursynowie - zaprasza klub UKS Okęcie Sport

Od października 2009 roku na Ursynowie w pobliżu metra Stokłosy działa prężnie nowy klub tenisowy UKS Okęcie Sport, który zaprasza zainteresowane tenisem osoby do współpracy i nauki w miłej atmosferze pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerów.

Zaczęło się dawno temu….

Klub UKS Okęcie Sport jest kontynuacją sekcji tenisa RKS „Okęcie” Warszawa, którą w wyniku licznych przekształceń przy ulicy Radarowej przeniesiono na ulicę Stokłosy 2a, gdzie teraz z powodzeniem działa.

Niewiele jest klubów w Polsce mogących poszczycić się tyloma mistrzami Polski - i to w różnych kategoriach wiekowych: od najmłodszych, przez juniorów, aż do seniorów, którzy od podstaw i od pierwszego kroku opanowali swój kunszt tenisowy. Sekcja tenisowa może pochwalić się zdobyciem 65 medali Mistrzostw Polski, z których 4 złote zostały zdobyte w roku 2007, a 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe w 2008r.

- Prowadzę w klubie grupę składającą się z 8 zawodników i zawodniczek w wieku 12-17 lat. Wśród nich znajdują się: Bartek Klukowski (Mistrz Polski do lat 12), Robert Wrzesiński ( V-ce Mistrz Polski do lat 12), Marta Klukowska (Mistrzyni Województwa Mazowieckiego do lat 18), Marta Ruszczyńska (Mistrzyni Województwa do lat 16), Jan Duchnowski (Mistrz Województwa do lat 16) oraz Marcin Skowroński (Mistrz Warszawy do lat 12). Plany na najbliższy rok, to turnieje międzynarodowe i kolejne Mistrzostwa Polski. Największym problemem dla moich zawodników jest pogodzenie szkoły - często kończącej się o godzinie 17.00 - z regularnym i solidnym trenowaniem. Jest to główna przeszkoda uniemożliwiająca prawdziwie profesjonalne traktowanie tenisa. – mówi Marcin Maszczyk, instruktor UKS Okęcie Sport.

Prezesem UKS Okęcie Sport jest wieloletni trener I klasy - Paweł Kalinowski. Skład kadry instruktorskiej stanowią w większości wychowankowie, którzy wcześniej byli zawodnikami Polskiego Związku Tenisowego i reprezentowali klub na licznych turniejach krajowych oraz zagranicznych. Jednym z najbardziej znanych wychowanków jest z pewnością obecny trener PZT i opiekun żeńskiej reprezentacji Polski, a także coraz częściej komentator „białego sportu” w Eurosporcie - Tomasz Wiktorowski. Dzisiaj sekcja liczy 50 członków - dzieci i młodzieży - w wieku od 7 do 20 lat, a kadrę instruktorską, którą kieruje Paweł Kalinowski, stanowią studiujący na różnych uczelniach wychowankowie klubu - Marcin Maszczyk (student psychologii), Piotr Laskowski i Aleksandra Kopczyńska (fizjoterapeutka), Krzysztof Zabłocki, Władysław Średniawa. Klub w swojej ofercie oprócz lekcji tenisa dla dzieci, młodzieży i studentów ma także zajęcia ogólnorozwojowe prowadzone przez doświadczonego fachowca i trenera klasy mistrzowskiej Tadeusza Paprockiego (jest związany z klubem od 15 lat).

- W Polsce tenis jest sportem, który w dalszym ciągu ma duży potencjał, obecnie działa około 300 klubów i UKSów a ludzi według różnych statystyk gra od 250 do 300 tysięcy. Nie jest źle, ale może być znacznie lepiej, na pewno dyscyplina nie jest jeszcze dobrze przekazywana marketingowo i w tym są duże luki. Mam nadzieję, że telewizja w końcu zacznie kiedyś pokazywać tenis, a nie tylko piłkę nożną. Brakuje Polaka - wielkiego gracza singlowego, który pokazałby młodym chłopcom, że można cos osiągnąć znaczącego, natomiast rezultaty zdobywane przez Agnieszkę Radwańską czy debel Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski są dobrą trampoliną do poprawiania koniunktury na tenis” – mówi Paweł Kalinowski

Zawodnicy UKS Okęcie Sport bardzo często kończą kursy instruktorskie i dalej utrzymują kontakt ze swoją sekcją. Dobra współpraca z rodzicami stworzyła ważny pomost zaufania, bo tu, w sekcji tenisowej, wszyscy są pod troskliwą opieką trenerów - pedagogów i mogą liczyć na pomoc przy rozwiązywaniu wszelkich problemów, nie tylko sportowych. Sekcja organizuje od lat obozy nie tylko w Polsce (Inowrocław, Olecko, Gdańsk, Świdnica, Muszyna, Zamość i Iława), ale i za granicą (Djerba i Hammamet w Tunezji, Wielka Brytania, Cypr, Hurgada w Egipcie, Frydlant w Czechach).

- Zapraszamy na korty tenisowe wszystkich chętnych do poznania tej pięknej dyscypliny sportu, jednakże szczególnie zależy nam na dzieciach, które chcą rozpocząć karierę sportową i na zawodnikach, którzy już tę karierę zaczęli, ponieważ sport kwalifikowany był zawsze naszą mocną stroną i naszą ambicją. Specjalnie dla dzieci, które chciałyby spróbować sprawdzić się w tenisie u Nas skierowany jest program „szukamy młodych mistrzów”. Stawia on na rozwój stricte tenisowy, ale i także ogólną sprawność ruchową dziecka - mówi Paweł Kalinowski

Nasz klub posiada swoją oficjalną witrynę internetową, szczegóły znajdą Państwo w naszej wizytówce.

Artykuł dodał użytkownik: Jan Stański

Tagi: tenis  nauka tenisa  lekcje tenisa  sport  klub sportowy  klub tenisowy  

FIRMY POWIĄZANE Z ARTYKUŁEM

Nie znaleziono firm powiązanych z tym artykułem.Prace techniczne
Szanowni Państwo
Z powodu trwających prac technicznych możliwość logowania i rejestracji konta została chwilowo wstrzymana.
Bardzo przepraszamy za utrudnienia.